Zabiegi z zakresu chirurgii oraz implantologii

Konstancin Clinic chirurgia-implantologia

Implantologia

Wymagającym Pacjentom, którzy pragną odtworzyć w najbardziej naturalny sposób brakujące, nawet całkowicie uzębienie proponujemy implanty – tytanowe wszczepy oraz estetyczne odbudowy na nich, a także wszelkiego rodzaju zabiegi szeroko pojętej sterowanej regeneracji tkanek.

 

Chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa

Oferujemy pełen zakres usług chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej: usuwanie zębów jedno- i wielo-korzeniowych, usuwanie pozostawionych korzeni zębów, zębów zatrzymanych, zębów mądrości, zębów ze wskazań ortodontycznych, a także wyłuszczanie torbieli, resekcje wierzchołków korzeni zębów, hemisekcje, podcinanie wędzidelek, wycinanie i diagnostyke zmian nowotworowych.

 

Chirurgia kosmetyczna czaszki i twarzy

Konstancin Clinic oferuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej twarzy, takie jak między innymi: chirurgiczny lifting ust, wyszczuplanie policzków (bichaty), modelowanie kątów żuchwy, modelowanie bródki i podbródka czy liposukcja twarzy, ostrzykiwanie mięsni żwaczy toksyną botulinową.

Leczenie bez bólu

Znieczulenie ogólne

Pacjentom szczególnie wrażliwym na doznania związane z zabiegami stomatologicznymi proponujemy wykonywanie powyższych zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Dysponujemy wyodrębnioną strefą zabiegow chirurgicznych i implantologicznych, rownież tych przeprowadzanych w narkozie.

Pobierz cennik wszystkich usług dentystycznych Konstancin Clinic w wygodnym pliku pdf.

 

Zobacz cennik

Chirurgia i implantologia w Konstancin Clinic 

Aby zabieg chirurgiczny przeprowadzany w obrębie jamy ustnej był bezpieczny i bezbolesny, musi zostać wykonany przy użyciu nowoczesnych narzędzi i metod oraz być poprzedzony skutecznym znieczuleniem. W Konstancin Clinic zatrudniamy szereg specjalistów, chirurgów-stomatologów oraz chirurgów szczękowych, którzy podczas zabiegów dbają o komfort, bezpieczeństwo oraz zadowolenie pacjentów. Świadczymy szereg usług chirurgicznych, między innymi zajmujemy się ekstrakcją zębów, hemisekcją, radektomią, resekcją wierzchołka korzenia oraz wszczepianiem implantów zębowych. 

Implantologia – czym jest?

Implantologia jest jedną z ważniejszych dziedzin stomatologii. Dzięki skutecznie przeprowadzonym zabiegom wszczepienia implantu osoby, które z jakiegoś powodu utraciły ząb bądź kilka zębów, mogą ponownie cieszyć się pełnym uzębieniem. Zabiegi te mają wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również są ważne ze względów zdrowotnych. Braki w uzębieniu mogą w konsekwencji doprowadzić do rozchwiania i przeciążenia pozostałych zębów, do zaburzeń narządu żucia lub wad zgryzu. Gdy natomiast kość nie jest odpowiednio obciążona korzeniem oraz zębem lub implantem, zaczyna stopniowo zanikać. 

Implantologia daje wiele możliwości odbudowy utraconego zęba. Dzięki tej metodzie można uzupełniać braki pojedynczych zębów oraz tak zwanych skrzydłowych, czyli występujących w bocznych odcinkach szczęki. 

Implanty tytanowe 

W Konstancin Clinic zajmujemy się wszczepianiem implantów tytanowych. Są one bardzo trwałym i jednym z częściej stosowanych rozwiązań. Tytanowy implant, czyli śruba, zostaje wprowadzony w kość i ma zastępować naturalny korzeń zęba. Tytan jest materiałem stosowanym w implantologii od 1965 roku, wyróżnia się niezwykłą trwałością i daje gwarancję długotrwałego użytkowania. Implant zostaje wykończony estetyczną koroną.

Na czym polega wszczepienie implantu?

Zabieg implantacji wymaga odpowiedniego przygotowania. Najpierw należy wyleczyć próchnicę, uzupełnić ewentualne ubytki, pozbyć się kamienia oraz innych chorób występujących w obrębie jamy ustnej. Zarówno tkanka miękka, jak i kości muszą być w świetnym stanie przed wszczepieniem implantu tytanowego.

Proces rekonstrukcji zęba przebiega najczęściej w dwóch etapach. W pierwszym implant wraz z łącznikiem zostaje wszczepiony w kość. Następnie, należy odczekać mniej więcej 3 miesiące aż tkanka zrośnie się z implantem, czyli zajdzie proces osteointegracji. Drugim etapem implantacji jest zabieg protetyczny. Specjalista wykonuje koronę, czyli obudowę implantu, która ma imitować ząb. Korona kształtem musi przypominać naturalny ząb pacjenta.

Zalety chirurgicznego zabiegu wprowadzania implantu

Leczenie implantologiczne jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób zmagających się z bezzębiem. Co więcej, w wielu przypadkach wprowadzenie implantu eliminuje konieczność szlifowania zdrowych zębów. Z opcji tej korzysta się także, aby poprawić utrzymanie uzupełnień ruchomych. 

Implanty zębowe zużywają się dużo wolniej niż tradycyjna proteza ruchoma. Nie uszkadzają również sąsiednich zębów i nie trzeba wyciągać ich do szczotkowania.