Endodoncja mikroskopowa i stomatologia zachowawcza

 

Konstancin Clinic stomatologia-zachowawcza

Przyczyny, dla których konieczne jest przeprowadzenie leczenia endodontycznego mogą być różnorakie. Do najczęściej występujących należą:

  • głębokie ubytki próchnicowe
  • nieszczelne, stare wypełnienia lub wielokrotne zabiegi przeprowadzane na tym samym zębie,
  • uraz, w wyniku którego może dojść do obumarcia zęba
  • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych

Leczenie endodontyczne, powszechnie nazywane kanałowym polega na dokładnym usunięciu zainfekowanej lub nieodwracalnie zmienionej zapalnie miazgi komory i kanałów korzeniowych zęba, a następnie szczelnym wypełnieniu oczyszczonych kanałów odpowiednim materiałem.

Stosowane w naszej Klinice materiały do wypełnień zębów charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie sił żucia i ścieranie, wykazują doskonałą adhezję do tkanek zęba, a przede wszystkim są wysoce estetyczne, a zatem praktycznie niezauważalne zarówno w przednich, jak i bocznych odcinkach uzębienia. W Konstancin Clinic pracujemy na renomowanych materialach kompozytowych, takich jak Geanial, Gradia, Asteria, Enamel HRi.

Korzyści z leczenia endodontycznego

Korzyści płynące z prawidłowo przeprowadzonego leczenia endodontycznego zęba są nieocenione. Przy odpowiedniej pielęgnacji i kontroli pozwalają na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej, który może wówczas stanowić solidny zrąb pod uzupełnienia protetyczne zarówno ruchome, jak i stałe.

Nie bez powodu prawidłowo przeleczony kanałowo ząb stał się w dzisiejszych czasach alternatywą dla implantu zęba, a endodoncja coraz prężniej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Stając naprzeciw wymaganiom, jakie stawia nowoczesna endodoncja, wyposażyliśmy naszą Klinikę w najwyższej klasy sprzęt, ułatwiający pełną diagnostykę i leczenie endodontyczne, również w trudnych warunkach anatomicznych.

Posiadamy mikroskop endodontyczny Leica, umożliwiający operatorowi powiększenie obrazu kanałów korzeniowych, także tych zakrzywionych i zobliterowanych, jak rownież ułatwiający pracę w przypadku powtórnego leczenia endodontycznego czy usuwania złamanego narzędzia. Dzięki zastosowaniu ciekłej gutaperki, kanały korzeniowe mogą być wypełnione szczelnie zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Pobierz cennik wszystkich usług dentystycznych Konstancin Clinic w wygodnym pliku pdf.

 

Zobacz cennik

Leczenie kanałowe – efekty

Dzięki endodoncji mikroskopowej można wyleczyć ząb z martwicą miazgi czy z bardzo głębokimi ubytkami próchnicowymi. Często pierwszymi objawami dolegliwości jest tkliwość zębów, wrażliwość na ciepło, zimno i słodki smak. Bardzo często ból nie występuje wyłącznie w określonych sytuacjach, lecz pojawia się nagle, a następnie nasila się w nocy lub w pozycji leżącej, do tego dolegliwościom bólowym może towarzyszyć osłabienie organizmu, ropień czy podwyższona temperatura.

Prawidłowo wykonany zabieg endodontyczny nie tylko usuwa wszelkie niepożądane objawy, takie jak ból czy nadwrażliwość, lecz także sprawia, że ząb pozostaje w jamie ustnej na długo. Dzięki leczeniu kanałowemu można uniknąć ekstrakcji zęba, nawet w przypadku zaawansowanych zmian w obrębie tkanek okołowierzchołkowych.

Endodoncja

Dzięki specjalistycznym narzędziom (mikroskop endodontyczny), jesteśmy w stanie znaleźć kanał w korzeniu, który powodował dolegliwości bólowe i stan zapalny w zębie. Po szczelnym i dokładnym wypełnieniu systemu korzeniowego wytrzymałym materiałem, dyskomfort znika, a kość zostaje odbudowana.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług stomatologicznych pacjentów z miasta Konstancin-Jeziorna i okolicznych miejscowości, takich jak: Góra Kalwaria, Piaseczno, Powsin, Wilanów. Zajmujemy się nie tylko leczeniem kanałowym, lecz także diagnostyką RTG, tomografią komputerową, protetyką, stomatologią estetyczną, ortodoncją czy implantologią. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą.