Komfort i bezpieczeństwo

Pacjentom szczególnie wrażliwym na doznania związane z zabiegami stomatologicznymi, czującym przed nimi paniczny strach, a także nie współpracującym dzieciom i osobom niepełnosprawnym, proponujemy znieczulenie ogólne popularnie nazywane narkozą.

Jest to najbardziej zaawansowana, ale też absolutnie bezpieczna forma znieczulenia, która może być stosowana z powodzeniem zarówno u dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów.

Konstancin Clinic dysponuje wyodrębnioną strefą pomieszczeń przeznaczonych do zabiegów chirurgicznych, protetycznych, stomatologii zachowawczej, medycznych wykonywanych w znieczuleniu ogólnym. W skład powyższej przestrzeni wchodzą dwie sale zabiegowe wraz z przynależnym zapleczem technicznym (śluza, sterylizatornia) oraz pokój wypoczynku pozabiegowego.

 

Opieka specjalistów

Przy zabiegu biorą udział dwa wyspecjalizowane zespoły – zespół anestezjologiczny, składający się z lekarza specjalisty anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej, dysponujących odpowiednim sprzętem oraz stomatologiczny, w skład którego wchodzi lekarz stomatolog przeprowadzający leczenie oraz higienistka stomatologiczna.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym każdorazowo wymagają poprzedzającej je konsultacji lekarza anestezjologa, który na podstawie zebranego wywiadu (przebyte i istniejące choroby, przyjmowane leki, alergie) kwalifikuje do zabiegu.

Czas wybudzenia pacjenta ze znieczulenia ogólnego jest kwestią indywidualną, jednak każdy pacjent po zabiegu wymaga pozostania w placówce pod kontrolą zgodnie z zaleceniami anestezjologa.

 

lek. med. Tomasz Kubik
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie w 1998 roku. Od skończenia studiów zatrudniony w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademii Medycznej) w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie po 6 latach uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Przez kilkanaście lat nabywał doświadczeń zawodowych w znieczulaniu dorosłych i dzieci odbywając różne staże specjalizacyjne i certyfikowane kursy w Polsce i Europie. Wciąż kontynuuje pracę w szpitalu klinicznym, znieczulając pacjentów do dużych zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej, onkologicznej, naczyniowej i transplantacyjnej, także w neurochirurgii i laryngologii.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami i młodymi lekarzami. Przez wiele lat udzielał pomocy w zespołach reanimacyjnych pogotowia ratunkowego i szpitalnym oddziale ratunkowym.

Od 2004 roku samodzielnie rozwija własną, specjalistyczną praktykę lekarską w anestezjologii. Znieczula pacjentów w kilkudziesięciu renomowanych klinikach stomatologicznych aglomeracji warszawskiej, współpracuje także z klinikami urologicznymi i plastycznymi.

Doktor Kubik swój zespół anezstezjologiczny dobierał, jak twierdzi, długo i starannie, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie, doświadczenie i predyspozycje psychologiczne do pracy w prywatnej praktyce. Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie pozwoliły wypracować najlepszy sposób przeprowadzenia znieczulenia ogólnego – specjalnie dobrany do warunków ambulatoryjnych, kiedy tylko narkoza daje możliwość skutecznego leczenia. Tym samym oferuje Państwu bezpieczne znieczulenie ogólne, stosując nowoczesne metody anestezjologiczne i kompaktowy sprzęt spełniający odpowiednie standardy, który dziś wykorzystuje się do pracy w gabinecie.

Medycyna potrafi zwykle w pełni pokonać ból związany z wykonywanymi zabiegami, ale opanowywanie lęku pacjentów nadal stanowi istotny problem, szczególnie u dzieci. Często jest przyczyną niepowodzenia całej planowanej terapii.

Pacjent ma pełne prawo do nowoczesnego leczenia stomatologicznego bez bólu i niepotrzebnego stresu.

Strefa relaksu

W celu zapewnienia Państwu pozabiegowego odpoczynku proponujemy oddzielny, komfortowo wyposażony pokój z możliwością relaksu między innymi przy spokojnej muzyce.

Pobierz cennik wszystkich usług dentystycznych Konstancin Clinic w wygodnym pliku pdf.

 

Zobacz cennik