Bezbolesna wizyta dla Twojego dziecka

Konstancin Clinic stomatologia-dziecieca

Stomatologia dziecięca jest dla nas szczególną dziedziną. Zdajemy sobie sprawę, jak istotną od najmłodszych lat funkcję pełnią dbałość o higienę jamy ustnej i zdrowy uśmiech. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy program profilaktyki i leczenia próchnicy u dzieci, jak również edukacji prozdrowotnej Ich Rodziców.

Najmłodszym Pacjentom proponujemy bezbolesne wizyty adaptacyjne, instruktaż higieny jamy ustnej, fluoryzację, uszczelnianie bruzd, czy kolorowe wypełnienia.

Posiadamy możliwość przeprowadzenia zabiegów z użyciem gazu rozweselającego (sedacja), a także w pełnym znieczuleniu ogólnym.

Cras sit amet

Korzystanie z zabiegów profilaktyki stomatologicznej zalecamy pacjentom przynajmniej raz na pół roku. Tylko co 6-miesięczna kontrola stanu uzębienia pozwala w pełni monitorować ewentualne potrzeby lecznicze, a także stanowi uzasadnienie do udzielania gwarancji na nasze wypełnienia kompozytowe oraz prace protetyczne.

Profilaktyka obejmuje:

  • scaling, czyli usunięcie złogów nazębnych nad- i/lub poddziąsłowych
  • piaskowanie zębów, czyli usunięcie osadów
  • polishing mechaniczny
  • fluoryzację zarowno zębów mlecznych, jak i stałych
  • protokół DMG Icon dla białych plam
  • wybielanie zębów

Pobierz cennik wszystkich usług dentystycznych Konstancin Clinic w wygodnym pliku pdf.

 

Zobacz cennik

Kiedy należy rozpocząć wizyty u dentysty u dziecka?

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się w ciągu 6 miesięcy od pojawienia się pierwszego zęba u dziecka lub najpóźniej do ukończenia roku przez malucha. Wczesne przyzwyczajanie dziecka do wizyt u dentysty pomoże wyeliminować lęk oraz ułatwi utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Kolejne kontrole powinny odbywać się co 6 miesięcy.

Stomatolodzy z Konstancin Clinic sprawdzają rozwój zębów dziecka, oceniają higienę jamy ustnej i zapobiegają problemom, takim jak próchnica, choroby dziąseł czy wady zgryzu. W przypadku nieco starszych dzieci nasi dentyści udzielają również porad, dotyczących szczotkowania czy korzystania z nici dentystycznych. Monitorują także proces wymiany zębów mlecznych na stałe. Jeśli istnieje taka konieczność, zalecają też wizytę w gabinecie naszego ortodonty.

Najczęstsze problemy stomatologiczne u dzieci

Problemy stomatologiczne u dzieci mogą wynikać z indywidualnych predyspozycji lub też być skutkiem zaniedbań. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

  • Próchnica – szkliwo zębów mlecznych jest 2 razy cieńsze niż zębów stałych, przez co mleczaki są narażone w dużo większym stopniu na próchnicę i rozwój innych chorób. Niestety, próchnica prowadzi do demineralizacji szkliwa, zębiny i powstania ubytków.
  • Zapalenie dziąseł – jest spowodowane nagromadzeniem się płytki nazębnej. W obrębie dziąseł pojawia się zaczerwienienie, obrzęk i dolegliwości bólowe, dochodzi do krwawienia.
  • Nieprawidłowe nawyki, takie jak ssanie kciuka czy używanie smoczka – mogą prowadzić do problemów z wadami zgryzu czy opóźnionym ząbkowaniem.
  • Urazy zębów – pęknięcia, złamania, wybicie zębów.

Regularne wizyty z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym Konstancin Clinic są kluczowe, aby zapobiegać i przeciwdziałać rozwojowi próchnicy. Nasi dentyści leczą również choroby dziąseł, urazy zębów oraz doradzają, w jaki sposób korygować nieprawidłowe nawyki u dzieci.

Stomatologia dziecięca – znieczulenie

Dzieci bardzo często boją się wizyty u stomatologa, dlatego, że łączą zabiegi dentystyczne z bólem. W Konstancin Clinic stosujemy różne rodzaje znieczulenia, dzięki którym dziecko nie odczuwa żadnych dolegliwości podczas przeprowadzania koniecznych zabiegów stomatologicznych.

Do najpopularniejszego rodzaju znieczulenia można zaliczyć znieczulenie miejscowe. Środek znieczulający podawany jest w pobliżu nerwów za pomocą strzykawki. Stosuje się go, na przykład przy wypełnianiu ubytków czy ekstrakcji zęba. Aby zminimalizować dyskomfort podczas aplikacji znieczulenia miejscowego, smarujemy obszar specjalnym żelem znieczulająco-chłodzącym.

Konstancin Clinic w leczeniu dzieci nierzadko stosujemy znieczulenie komputerowe The Wand, co pozwala w krótkim czasie znieczulić praktycznie bezboleśnie konkretny ząb. Zaletą znieczulenia komputerowego jest brak dolegliwości związanych ze znieczuleniem standardowym i krótka trwałość.

W przypadku dzieci bardzo często wykorzystujemy również sedację wziewną, czyli znieczulenie mieszaniną gazów rozweselających, zwykle podtlenkiem azotu i tlenem. Działają one uspokajająco, redukują lęki, stres. Sprawiają też, że dziecko jest mniej świadome otoczenia podczas zabiegu i nie odczuwa bólu. Warto podkreślić, że sedacja nie powoduje utraty przytomności i nie ma negatywnego wpływu na układ nerwowy dziecka.

Pacjentom ze szczególną dentofobią, ciężko współpracującym, a także z chorobami współistniejącymi, zalecamy leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym, zwanym popularnie narkozą.

Znieczulenie ogólne umożliwia wyleczenie wszystkich zębów w czasie jednej wizyty.

Konstancin Clinic nad pacjentami w trakcie zabiegów czuwa profesjonalny zespół anestezjologiczny.