Z wiekiem skóra traci sprężystość i jędrność na skutek stopniowego ubytku kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu w tkankach. Na czole oraz wokół ust i oczu pojawiają się zmarszczki, które z czasem się utrwalają i pogłębiają. Kształt i owal twarzy ulega zmianie – policzki zaczynają opadać (tzw. chomiki), przebieg linii żuchwy jest zaburzony. Wiotka skóra układająca się w fałdy sprawia, że pacjent wygląda znacznie starzej niż wskazuje rzeczywisty wiek. Doskonałym zabiegiem redukującym objawy starzenia są nici rewitalizujące. To świetny sposób odmłodzenia i liftingu w krótkim czasie.

Nici rewitalizujące – przebieg zabiegu

Działanie nici rewitalizujących opiera się na właściwościach polidioksanonu (PDO), z którego zostały one wykonane. Po rozpuszczeniu PDO w tkankach, dochodzi do stymulacji fibroblastów, które biorą udział w produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. W ten sposób poprawia się elastyczność i jędrność skóry w obszarze zabiegowym.

Na czym polega zabieg z użyciem nici rewitalizujących? Procedura rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego specjalista informuje pacjenta o przebiegu terapii, jej efektach i ewentualnych skutkach niepożądanych. Lekarz zapoznaje się również ze stanem skóry pacjenta oraz jego indywidualnymi oczekiwaniami. Następnie w miejscu zabiegowym specjalista nakłada krem znieczulający, po czym rysuje przebieg nici na skórze. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie nici rewitalizujących PDO pod skórę za pomocą igły. Aby osiągnąć efekt liftingu twarzy, na jedną stronę stosuje się od 2 do 6 nici (w zależności od problemu pacjenta).

Po zabiegu nićmi rewitalizującymi, na skórze może pojawić się zaczerwienienie i drobne zasinienie. Objawy ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni.

Nici rewitalizujące – wskazania do zabiegu

W zależności od potrzeb pacjenta, zabieg nićmi rewitalizującymi PDO przeprowadza się zarówno na twarz, jak i na ciało. W ten sposób można zredukować różnego rodzaju defekty estetyczne. Najczęściej nici PDO rewitalizujące stosuje się w przypadku:

  • głębokich, wyraźnych zmarszczek i bruzd na czole oraz w okolicy nosa i ust,
  • opadających policzków, łuków brwiowych, obszaru pod żuchwą,
  • zwiotczałej skóry na skroniach,
  • fałdu podbródkowego,
  • rozstępów i zwiotczałej skóry w poszczególnych partiach ciała.

Efekty zabiegu nićmi rewitalizującymi

Nici rewitalizujące to doskonały zabieg odmładzający i liftingujący. Wystarczy jedna sesja, aby skóra na twarzy, szyi czy dekolcie stała się napięta, jędrna, zliftingowana i wygładzona. Proporcje twarzy zostają poprawione, zwiotczenia zredukowane, a zmarszczki marionetki, nosowo-wargowe oraz bruzdy na czole i policzkach usunięte. Poszarzała skóra odzyskuje zdrowy, promienny i świeży wygląd.

Efekt zabiegu nićmi PDO utrzymuje się maksymalnie do dwóch lat, a więc terapię należy powtarzać co 12-24 miesiące.

Rewitalizujące nici – przeciwwskazania

Mimo że zabieg nićmi rewitalizującymi jest bezpieczny, nie należy go przeprowadzać w określonych sytuacjach. Główne przeciwwskazania to:

  • ciąża i laktacja,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja,
  • infekcje skórne,
  • opryszczka,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • rany w trakcie gojenia,
  • problemy z krzepliwością krwi.

Nici rewitalizujące to świetna metoda trwałej rewitalizacji, ujędrnienia i wygładzenia skóry. Dzięki zabiegowi szybko i skutecznie można usunąć defekty urody, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych rysów twarzy. Ponadto zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania i rekonwalescencji.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej Kliniki oraz umówienia się na konsultacje.